II Liga Wielkopolska - Podsumowanie

II Liga Wielkopolska - Podsumowanie

Za nami trzecia kolejka II Kobiecej Ligi Wielkopolskiej. Postanowiliśmy podsumować dotychczasowe zmagania. Które zespoły prezentują się najlepiej? Kto prowadzi w klasyfikacji strzelców? Zapraszamy do lektury!

I Kolejka
Inauguracja sezonu była istnym festiwalem strzeleckim. W sześciu meczach padło aż 37 bramek. Najbardziej wyrównane widowisko miało miejsce w Kołobrzegu, gdzie miejscowe Kotwice rywalizowały z Kotwicami z Kórnika. W iście dramatycznym spotkaniu ostatecznie zwyciężyły zawodniczki Kórnika, które gola na wagę zwycięstwa zdobyły w doliczonym czasie gry.

W pozostałych spotkaniach bramki padały tylko w jedną stronę.
Piłkarki Polonii udały się na mecz do Stęszewa, gdzie bez większych problemów rozprawiły się z Lipnem, strzelając gospodyniom aż 5 bramek. Koncertowy mecz rozegrała piłkarka przyjezdnych, Julia Mikołajczak, która zdobyła hat-tricka.

W Toruniu zaś Gwiazda-Kania rywalizowała z Grodziskiem Wielkopolskim. Mimo przyzwoitej gry, zawodniczki z Torunia nie były w stanie przeciwstawić się solidnie i przede wszystkim skutecznie grającej ekipie z Grodziska. Swoją niezawodność w tym spotkaniu potwierdziła Karolina Wlekła, która strzeliła dwie z czterech bramek.

Szczecin to jedyny zespół, który w pierwszej kolejce zdołał wygrać przed własną publicznością. Pech chciał, że w tym meczu rywalem rezerw Olimpii była nasza drużyna. Niefortunny samobój oraz bramka Weroniki Szymaszek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zapewniły Szczeciniankom zwycięstwo nad Stilonem.

Ostatnie dwa spotkania pierwszej kolejki to absolutny popis siły ofensywnej ze strony Wałcza i Chełmży. Zespół Orłów 2010 Wałcz bez żadnych skrupułów posłał na deski drużynę z Drezdenka. Najwięcej ciosów w tym meczu zadała Natalia Długołęcka, która pięciokrotnie wpakowała piłkę do siatki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 12:0! W Gdańsku druga z wymienionych wcześniej drużyn, mianowicie Chełmża, również nie zamierzała okazywać litości swoim rywalkom, gromiąc w bezlitosny sposób Biało-Zielone aż 11:0! Gwiazdą tego meczu została Karolina Kowalska, za sprawą sześciu trafień.

II Kolejka
Na początek drugiej kolejki swoją dominację potwierdziły dziewczyny z Grodziska Wielkopolskiego, zwyciężając przed własną publicznością 6:1 z Lipnem Stęszew. Będąca w kapitalnej dyspozycji Karolina Wlekła pięciokrotnie pokonała bramkarkę Stęszewa, Agnieszkę Golczak.

Po nieudanym starcie zwycięstwo zanotowała Kotwica Kołobrzeg. W wygranym 5:0 spotkaniu z Lubuszaninem Drezdenko po dwa trafienia zanotowały Kornelia Bińczyk i Anna Tabaczyk, zaś jednego gola zdobyła Natalia Rojek.

Tempa nie zamierzały zwalniać piłkarki Środy Wielkopolskiej. Biało-Zielone nie miały najmniejszych szans w starciu z zawodniczkami Polonii i po raz drugi w sezonie straciły aż 11 bramek. Podobnie jak przed tygodniem najwięcej goli dla Środy zdobyła Julia Mikołajczak, która tym razem wpisała się na listę strzelczyń aż sześciokrotnie.

W drugiej kolejce piłkarki z Wałcza nie miały już tak gładkiej przeprawy jak w pierwszym meczu, mimo to ostatecznie udało im się pokonać Gwiazdy z Torunia wynikiem 4:1. W Chełmży natomiast nie oglądaliśmy bramek. KKP Chełmża podzieliła się punktami z Olimpią II Szczecin

Ostatnie spotkanie kończące zmagania w drugiej kolejce odbyło się w Kórniku. Rywalem Kotwicy były piłkarki TKKF Stilonu Gorzów. Niestety podobnie jak przed tygodniem, nasze dziewczęta wróciły do domu bez punktów, z bagażem dwóch bramek. Ponadto żółtą kartkę otrzymała Paulina Brzozowska.

III Kolejka
Pierwsze ze spotkań w ramach trzeciej kolejki miało obyć się w Gorzowie. Miało, bo zostało odwołane. Według wstępnych informacji Chełmża wystosowała pismo o przełożenie terminu meczu ze względu na chorobę siedmiu zawodniczek. Prośba została zaakceptowana, a nowy termin poznamy na dniach.

Swoją zwycięską passę podtrzymały cztery ekipy, które w obecnym sezonie nie zaznały jeszcze goryczy porażki.
Środa Wielkopolska wygrała w Szczecinie 1:0, a bramkę zdobył nie kto inny jak Julia Mikołajczak. Kotwica Kórnik udała się do Drezdenka, gdzie w popisowy sposób rozprawiła się z miejscowym Lubuszaninem. Prawdziwy trening strzelecki urządziła sobie Ewa Weber, która wpakowała piłkę do siatki 6 razy. Rezultat końcowy tego spotkania to 11:0!

W Strykowie Orzeł Wałcz pokonał Lipno Stęszew. Wynik do przerwy brzmiał 3:2, jednak w drugiej odsłonie strzelały już tylko Wałczanki, które ostatecznie wygrały 8:2. Dla gospodyń dwie bramki zdobyła Kinga Gawron, zaś w zwycięskiej ekipie Orła na wyróżnienie zasłużyła Natalia Ciesiółka, która zdobyła trzy gole.

GSS Grodzisk Wielkopolski, czyli ostatnia z czterech drużyn, która w trzech spotkaniach nie straciła punktu, udała się do Gdańska. Niespodzianki nie było, Biało-Zielone bramki nie strzeliły, a straciły ich 6. Kolejny bardzo dobry występ obfitujący w bramki zanotowała Karolina Wlekła, zdobywając hat-tricka.

Jedyny podział punktów w tej kolejce nastąpił w Toruniu. Gwiazda-Kania Toruń zdobyła swój pierwszy punkt w sezonie remisując na własnym terenie rezultatem 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg.

UKS Orzeł 2010 Wałcz, Polonia Środa Wlkp., GSS Grodzisk Wielkopolski i Kotwica Kórnik, to jedyne zespoły w stawce, które zanotowały trzy zwycięstwa w trzech meczach. Spośród tych drużyn najwięcej bramek zdobyły piłkarki z Wałcza, które mają ich 24 - co daje niesamowitą średnią 8 goli na mecz. W tabeli mamy natomiast dwie ekipy, których bramkarki ani razu nie wyciągały piłki z siatki. Mowa o zespole Polonii Środa Wlkp. i KKP Chełmży, jednak jak wiemy, Chełmża ma do rozegrania zaległy mecz ze Stilonem.

W Klasyfikacji Strzelczyń na czele figurują dwie zawodniczki - Karolina Wlekła oraz Julia Mikołajczak. Obie piłkarki mają na swoim koncie po 10 trafień. Tuż za ich plecami z zaliczką 7 goli znajduje się Ewa Weber.

Link do aktualnej tabeli
Link do klasyfikacji strzelczyń
Link do terminarza rozgrywek

 

Redaktor: Sławek Wesołowski
TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski
Kontakt: 609 739 485

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości