VI Kolejka: Stilon na fali! Lider na łopatkach!

Nieudany początek rozgrywek odszedł w niepamięć. Gorzowianki w ostatnich trzech spotkaniach poradziły sobie wyśmienicie, zdobywając aż 7 punktów! Tym razem w kapitalnym stylu rozprawiły się z liderkami rozgrywek, dając im solidną lekcję na ich własnym terenie!

Gorzowianki po zwycięstwie na własnym boisku z Grodziskiem nie zamierzały zwalniać tempa. Wydawać by się mogło, że wyjazd do Wałcza będzie należał do arcytrudnego wyzwania, ponieważ po pierwszych pięciu kolejkach drużyna Orła 2010 imponowała statystykami. Komplet zwycięstw oraz fenomenalny bilans bramkowy pozwalał jasno stwierdzić, iż Wałcz będzie jednym z kandydatów do walki o awans w tym sezonie.

Na obawach jednak się skończyło. Stilon od początku narzucił swój styl gry, a swoją przewagę udokumentował w 36 minucie, kiedy to do siatki trafiła Paulina Kłosińska. Po przerwie dominacja Gorzowianek była coraz bardziej widoczna. 10 minut po zmianie stron Paulina Brzozowska podwyższyła wynik na 2:0. Liderki rozgrywek tego dnia nie miały nic do powiedzenia.

Nasze dziewczęta nie zamierzały cofać się do defensywy i uparcie dążyły do zdobycia kolejnych bramek. W 62 minucie ta sztuka udała się Weronice Górce, która zamieniła dokładne dogranie Pauliny Brzozowskiej na gola. Na 15 minut przed końcem spotkania Gorzowianki dobiły gospodynie. Ostateczny cios wyprowadziła Paulina Kłosińska, która zdobyła swoją drugą bramkę w tym meczu. Asystę przy tym trafieniu zanotowała Natalia Poznańska, która pojawiła się na boisku w 66 minucie.

Gratulujemy naszym dziewczętom fantastycznej postawy i życzymy podtrzymania zwycięskiej passy!