GKS Górnik Łęczna-TKKf Stilon

Aż pięć strzałów nasze piłkarki zamieniły dzisiaj na gole w meczu ósmej kolejki Ekstraligi. Piękna pogoda i 3 punkty do tabeli ligowej to dobry dzień dla naszej rodzimej, kobiecej drużyny futbolowej. Spotkanie z teoretycznie słabszym rywalem Górniczki rozpoczęły golem Oli Zubczyk w 5 minucie. Do końca tej części meczu piłkarki Stilonu skutecznie i agresywnie nie pozwalały wyprowadzić akcji gospodyniom. W kilku bardzo dobrych dla nas sytuacjach Agaty Guściory, Mariany Ivaniszyn, czy Agnieszki Jędrzejewicz zabrakło odrobiny szczęścia.

Dopiero 45 minuta przyniosła podwyższenie rezultatu.Agata Guściorawygrała pojedynek główkowy i z sytuacyjnej piłki strzeliła na 2:0.

Tuż po przerwie w 47 minucie na polu karnym gości sędzia po faulu podyktowała rzut karny, który pewnie wykonała Natalia Chudzikna 3:0.

Kolejnego gola w 62 minucie po indywidualnej akcji i wejściu w pole karne strzeliła ponownie Agata Guściora. W 68 minucie miała miejsce bardzo ładna akcja rozpoczęta przez Natalię, obroniony strzał Alicji Dyguś i niecelna dobitka Agaty również mogła przynieść zmianę rezultatu. Najwyraźniej Agatamiała chęć poprawić swoją skuteczność strzelając gola i zdobywając hat-tricka. Dokonała tego w ostatniej minucie meczu również po indywidualnym wejściu w pole karne strzeliła celnie i ustaliła wynik na 5:0. Piłkarki z Gorzowa walczyły dzielnie i do ostatniej minuty próbowały strzelić kontaktowego gola. Jednak wysokie zwycięstwo i minimalna ilość straconych goli są cenną zdobyczą w walce na szczycie ligowej tabeli i dlatego niełatwo było umieścić dzisiaj piłkę w siatce Doroty Wilk.